سه شنبه, ۰۸ فروردین ۱۳۹۶
ورود عضویت

ورود

نام کاربری / ایمیل
رمز عبور
ذخیره سازی اطلاعات

فرم عضویت در سایت

لطفا کلیه فیلدها را با دقت پر نمایید
نام
نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز عبور
ایمیل
تکرار ایمیل

ENفا

 

صندوق ضمانت صادرات ایران :
پرینت

تورم عامل اصلی افزایش نرخ ارز

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران  سید کمال سید علی رئیس هیات مدیره  و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در برنامه مناظره شبکه یک سیما  درباره  سیاست های ارزی بانک مرکزی گفت: دولت و بانک مرکزی باید به هیجانات و انتظارات مردم توجه کند و تنها راه حل برای کنترل و کاهش نرخ ارز، کنترل تورم است.  بانک مرکزی وظیفه مواجهه ی به موقع با این موضوع را دارد. به نظر من سیاست بانک مرکزی در این باره  باید سکوت و دعوت به آرامش باشد.

سید علی  درباره دلایل افزایش قیمت دلار توضیح داد: دلار طی یک سال اخیر با افزایش قیمت 12 درصدی در سطح جهان روبرو بوده و همچنین طی دوماه اخیر انتخابات آمریکا از جمله دیگر عواملی بود که در روند افزایشی نرخ ارز تاثیر به سزایی داشت.

سید علی ادامه داد: درباره نرخ ارز در جامعه نباید به صورتی اظهار نظر شود که باعث التهاب و هیاهو در جامعه باشد. باید به این موضوع توجه شود که آیا کاهش نرخ ارز در شرایط فعلی به نفع اقتصاد کشور است یا خیر؟

وی افزود  از سال 92 تاکنون حدود 60 درصد تورم افزایش یافته است و به نظر من سفره ی مردم با افزایش ارز کوچک نمی شود بلکه با کاهش تولید، اشتغال و ... باعث می شود تا هم درآمد مردم روند کاهشی داشته باشد و هم سفره ی آن ها کوچک شود. سیدعلی  درباره یکسان سازی نرخ ارز گفت: یکسان سازی نرخ ارز پیش از این انجام شده و الان هم به دنبال این هستیم تا دوباره این موضوع اجرایی شود زیرا چند نرخی بودن ارز فسادآور است اما نکته ی مهم این است که آیا شرایط فعلی اقتصاد کشور آماده یکسان سازی نرخ ارز هست یا خیر؟

mon2

بمنظور افزودن نظر کلیک کنید
  • موردی یافت نشد

تماس با ما

 ميدان آرژانتين- خيابان احمد قصير

 خيابان شانزدهم- شماره 5

 (6 خط) 88733370

 فکس : 88733376

 ایمیل :info(@) egfi.org

مشاهده روی نقشه

اشتراک خبرنامه

بمنظور دریافت ایمیل های خبری صندوق اطلاعات زیر را پر نمایید
اطلاعات شما محرمانه خواهد ماند